Rajzpályázata – Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége

Az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége rajzpályázatot hirdetett 2015 őszén. A pályázaton résztvevők versillusztrációt készítettek az Októberi tűzvirág című ’56-os kötethez. Iskolánkból Báthori Gyula Bence (9/A) és Kasza Patrik (12/A) tanulók neveztek, akiknek a munkáját a beérkezett 79 alkotásból kiválasztották a kiállításra, valamint helyet kap rajzuk az augusztusban megjelenő ünnepi albumban. Február 26-án Budapestre utaztunk a kiállítás megnyitójára, amelyet a Corvinus Egyetem Központi Könyvtárában tartottak. Az ünnepség nagyon színvonalas volt. A Világszövetség elnöki tagjai mellett jelen volt a munkákat értékelő zsűri is, amelynek elnöke Gyulai Líviusz Kossuth-díjas grafikusművész volt. Kiváltságosnak éreztük magunkat, hogy ott lehettünk.

Ezúton is gratulálunk diákjainknak!