Ballagás 2018

„BÚCSÚZUNK ÉS ELMEGYÜNK…”

(12.A és a 11.B osztályos tanulók programjai az utolsó tanítási napokon)

  1. május 02-án a nagyszünetben búcsú iskolagyűlést tartottunk, ahol Hegyesi Sándor igazgató úr pár mondatban köszönt el az iskola végzős diákjaitól. A hagyományt folytatva az ötödik óra után a Gyulai SZC Szigeti Endre Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában megszólalt a búcsúcsengő, majd ezt követte az ünnepélyes faültetés. A virágoskertben a 12.A és 11.B osztályos tanulók elültettek egy-egy májusfát, itt hagyva emlékül a jövő nemzedéknek.

 

DSC_0989

Az este szerenáddal folytatódott. Az osztályfőnökök, majd a tanárok és végül igazgató úr látta vendégül a végzős diákokat.

DSC_1003

 

Május 3-án reggel fél 9-kor kezdődött az iskolai bolondballagás. Végzős diákjaink a délelőtt folyamán látogatást tettek a szeghalmi általános iskola alsó és felső tagozatán, majd a Petőfi úti óvodában. Diákjainkat mindenhol nagy szeretettel várták. Az iskolában fejeződött be a program, tanulóink néhány dallal búcsúztak alsóbb évfolyamos diáktársaiktól és tanáraiktól.

 

DSC_1034

 

 

„Lehet, hogy gyenge még a hangunk,

lehet, hogy léptünk még bizonytalan,

de indulunk: a szépet, jót akarjuk,

s érezzük, hogy hitünknek szárnya van!”

/Juhász Gyula/