Ballagási ünnepség 2018.05.04.

 

Május 4.-én pénteken köszöntünk el a Gyulai SZC Szigeti Endre Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája végzős diákjaitól. Ballagási ünnepségünk délután négy órakor kezdődött. A 11. B és 12. A osztályos tanulók fogadták szüleiket és meghívott vendégeiket saját tantermeikben. Fél ötkor megszólalt az utolsó csengőszó és elindult a két osztály elköszönni alsóbb évfolyamos társaiktól, akik sorfalat álltak a ballagási útvonalon. Ballagóink búcsút vettek „termeiktől, az iskolapadtól”. Ezután Hegyesi Sándor igazgató úr ünnepi szavaival folytatódott az esemény, majd Madar Diána saját és diáktársai nevében a következő versel köszönt el a végzősöktől

:

Az életed egy új fordulatot vesz,

Egy régi ajtó zárul be előtted.

De ne félj, hiszen ez nem a vég,

Hanem egy kezdet, egy új, ismeretlen kép.

 

Soha ne felejtsd el, kik téged szeretnek,

Soha ne fordíts hátat az embereknek.

Szeresd a szépet, keresd a jót,

Ha szükséged van rám, én mindig itt vagyok.

 

Tudni akarod, hogy mit gondolok?

Rendben, neked elmondhatom.

Új diákok, tanárok és új iskola,

Sok minden változik, de te maradj önmagad.

 

Ha megfogadod a tanácsom,

Semmi baj nem érhet a világon.

De légy erős, kitartó és bátor,

Amilyenre szeretnéd, úgy formálod a világot!!

DSC_1156

Megható pillanatai voltak a ballagásnak, amikor a 11.B osztályos Bene László és Lázár Flóra illetve a 12.A osztályos Szabó András elköszönt az osztályfőnökétől, diáktársaitól és tanáraitól.

DSC_0099

Hagyományként az iskolai jelképek átadása következett.

DSC_0115

Végzős diákjaink nagyon sok versenyen vettek részt az elmúlt időszakban, szép eredmények születtek ezeken az eseményeken. Büszkék vagyunk rájuk, hogy öregbítették iskolánk hírnevét. Az ünnepségen elismerve ballagó diákjaink munkáját, jutalomkönyvek és emlékplakettek átadására került sor melyet büszkén vehettek át felkészítő tanáraiktól.

DSC_0126 DSC_0129

 

 

 

 

Jutalmazásban részesültek a következő tanulóink:

Könyvjutalomban és Szalókiné Nagy Katalin tanárnő pénzjutalmában részesültek a 12/A osztályból a következő tanulók:

 • Kocsi Dávid Károly jó tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért
 • Bodnár István Rudolf közösségi munkájáért
 • Dobos Kata közösségi munkájáért
 • Komáromi Richárd Gábor közösségi munkájáért
 • Sári László Bence közösségi munkájáért
 • Szabó András közösségi munkájáért

Könyvjutalmat kaptak a 11/B osztályból:

 • Csikortás Zoltán jó tanulmányi eredményéért
 • Bene László közösségi munkájáért
 • Sánta Alexandra közösségi munkájáért

Az idei ballagáson két tantárgy kiemelkedő tanulói részesültek jutalomban, melyet a négy tanév során nyújtott teljesítményeik alapján érdemeltek ki.Angol és történelem tantárgyakból a leglelkesebb, legeredményesebb és legszorgalmasabb tanulók jutalmat vehettek át.

A díjakat AzizSuhair és dr. Vasvári Krisztina tanárnők adták át.

Történelem tantárgyból a “Legszorgalmasabb Történ- Ész” díjat a 12/A osztályból két tanuló kapta:

 • Dobi László Zsolt
 • Kocsi Dávid Károly

Angol tantárgyból négy tanuló kapott díjat.

A „Legeredményesebb tanuló” díjat kapták:

 • Dobi László Zsolt
 • Kardos Viktor 12/A osztályos tanulók

A „Legszorgalmasabb tanuló” díjat kapta:

 • Dobos Kata
 • Bodnár István Rudolf 12/A osztályos tanulók vehették át.

Emlékplakettet adott át Barta László tanár úr a középiskolás évek alatt kosárlabda sportágban nyújtott kiváló teljesítményéért Szabó András 12/A osztályos tanulónak.

Emlékplakettet adott át Hegyesi Sándor igazgató úr az iskolában végzett kiemelkedő közösségi munkájáért:

 • Bacsa Krisztián
 • Czocher Zsolt
 • Farmasi Márk
 • Horváth Roland
 • Pardi Márk
 • Schmidt Bence
 • Vasvári Imre 14/a osztályos tanulóknak.

Emlékplakettet adott át Kardos József tanár úr a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa országos döntőjében elért teljesítményéért:

 • Bodnár István Rudolf
 • Szabó András 12/A osztályos tanulóknak.

Emlékplakettet adott át Barta László tanár úr a Kosárlabda Diákolimpia Országos Döntőjében nyújtott kiemelkedő teljesítményéért és a kosárlabda játékvezetői munkájáért Szabó András 12/A osztályos tanulónak, továbbá aKosárlabda Diákolimpia Országos Döntőjében nyújtott kiemelkedő teljesítményéért Bodnár István Rudolf 12/A osztályos tanulónak.

Emlékplakettet adott át Szijjártóné Sándor Ágota igazgatóhelyettes asszony Lázár Flóra 11/ B osztályos tanulónak a 2017/2018. évi Szakma Kiváló Tanulója Verseny női szabó szakképesítés országos középdöntőjében elért eredményéért.

Emlékplakettet adott át Hegyesi Sándor igazgató úr Nyíri Dániel 11/ B osztályos tanulónak a 2017/2018. évi Szakma Kiváló Tanulója Verseny ipari gépész szakképesítés országos középdöntőjében elért eredményéért.

DSC_0229

Újításként léggömbök felengedésével ért véget a rendezvény.

DSC_0310

Utolsó gondolatként azt kívánjuk minden ballagó diáknak, hogy őrizzék meg e középiskolában eltöltött éveket szép emlékként és sikerüljön valóra váltani álmaikat, megtalálni helyüket a világban és boldog, értékes emberként élni!

A következő idézettel búcsúzunk el végzős diákjainktól:

 

„Vannak jó szelek, s persze rosszak is, bár a hullámok mögött vár ránk a part, de semmilyen szél nem jó annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart.”