„EGY JÓ SZAKMA, FELÉR EGY DIPLOMÁVAL”

Hitvallásunk:

„EGY JÓ SZAKMA, FELÉR EGY DIPLOMÁVAL”

Kedves Olvasó!

A szeghalmi Szigeti Endre Szakgimnázium és Szakközépiskolában az elmúlt hónap eseményei közzé tartozott a Szakmák Éjszakája programunk (2019. 04. 12.). Három éve minden április elején megrendezésre kerül, azzal a céllal, hogy a Szeghalmon és környékén élő pályaválasztás előtt álló fiataloknak, szüleiknek és továbbtanulni vágyó felnőtteknek segítsünk a szakmaválasztásban. Ezen az estén rendkívüli körülmények között ismerkedhettek meg az érdeklődők, az iskolánkban oktatott szakmákkal, kreatív foglalkozások keretében, játékosan mutattuk be azt, amit majd iskolarendszerben elsajátíthatnak. Új kezdeményezésként ezen a napon délelőtt meghívtuk a szeghalmi óvodák nagycsoportosait és az általános iskola alsó tagozatos diákjait, hogy megismertessük velük is a mesterségeket és foglalkozásokat. Nagyszámú érdeklődés (200 fő) kísérte a délelőtti programokat, melyek nagy sikert arattak a kicsik körében. A rácsodálkozás, a kíváncsiság, a lelkesedés és mindenekfelett a játék öröme jellemezte ezt a délelőttöt.  Voltak olyan gyerekek, akik este a szüleikkel jöttek vissza, hogy újra játszhassanak a számítógépeken, irányíthassák a Lego Robotot, természettudományi kísérleteket láthassanak, gyertyát készítsenek, hegeszthessenek, ördöglakatot készítsenek…stb.  A program keretén belül színező versenyt hirdettünk a résztvevő gyerekek között. Aki visszajutatta kiszínezett képét az iskolánkba, azokat zsűriztük és a legjobban sikerült képeket jutalmaztuk. Ezúton köszönjük minden résztvevőnek a jelenlétét, amivel hozzájárult rendezvényünk sikeréhez és gratulálunk a színező verseny minden résztvevőjének és győzteseinek!

A színező verseny I. helyezettjei:

Petőfi úti óvoda

  • Ajtai Ezel Nikolas (5 éves)
  • Csontos Luca (5 éves)
  • Molnár Richárd (5 éves)

Fáy úti óvoda

  • Macsári Laura (6 éves)

Tildy Zoltán Általános Iskola

  • Lengyel Imre Martin (2. A osztály)
  • Nagy Dorottya (3. A osztály)
  • Csordás László Fábián (3. B osztály)

A színező versenyen készült művek:

Képek a rendezvényről:

Kedves Olvasó Kedves Olvasó Kedves Olvasó

 

 

 

Készítette: Szijjártóné Sándor Ágota

Kelt: Szeghalom, 2019-05-16