Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa 2022.

Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa 2022megyei forduló, Gyula

2022.április 7-én rendezték meg Gyulán a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa megyei fordulóját. Ezen a felmenő rendszerű versenyen 8, három fős csapat vett részt. A verseny egyéni kategóriákban és csapat szinteken is zajlott.
A versenyzőknek KRESZ elméleti feladatokkal és gyakorlati, rutin jellegű feladatokkal kellett megbirkózniuk.

Kategóriák:
Kerékpáros kategória, segédmotorkerékpáros kategória és személygépkocsi vezetői kategória.

További képek…

Városunkat iskolánk 3 tanulója képviselte: Fehér Miklós 9/A, Szatmári Máté 9/A, és Kecskés Ádám 10/A tanulók.
A délelőtti szemerkélő eső kissé megnehezítette az ügyességi verseny végrehajtását, ez főleg a kerékpárosoknak és a segédmotorosoknak jelentett egy kis problémát. Ennek ellenére mindenki igyekezett minél sikeresebben teljesíteni a feladatokat.
Az autósok egy vadonat új Suzuki Vitarával versenyezhettek, ők az eső elől is védettebbek voltak.

A szeghalmi csapat eredményesen zárhatta a napot, egyéni kategóriákban 2 szép sikert is bezsebelhetett:

Kecskés Ádám tanuló I. helyezés személygépkocsi kategóriában,
Fehér Miklós tanuló II. helyezés kerékpáros kategóriában.

Szatmári Máténak nem volt szerencséje a motorkerékpár beállításaival, de kitartó versenyzésével hozzájárult a csapatversenyben elért dobogós helyezéshez.

Így a Gyulai SZC Szigeti Endre Technikum és Szakképzőiskola csapata, csapatversenyben a II. helyen végzett.

Kecskés Ádám tanuló kitűnő eredményével továbbjutott, tagja lehet annak a 3 fős Békés megyei csapatnak, akik a megyét képviselik a Balatonalmádiban megrendezésre kerülő országos döntőnek.

Felkészítő tanár: Kardos József