Víz Világnapi program 2022.03.25.

Viz_Vilagnap

Látogatás a szeghalmi vízműben 2022.03.25.

A víz világnapját1993 óta minden év március 22-én tartják meg. A világnap célja, hogy óvjuk, védjük környezetünket, s ezen belül a Föld vízkészletét. Továbbá, hogy ráirányítsa a figyelmet a mindenki számára elérhető, tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére.

Iskolánk tanulói ez alkalomból látogatást tettek a vízművek szeghalmi telepére. Az ott dolgozók szeretettel fogadták diákjainkat, bemutatták az ott folyó tevékenységet és részletesen elmagyarázták milyen hosszú utat tesz meg a víz, amíg eljut a háztartásokba. A víztisztító berendezések, a géptermek és a hatalmas tartályok felkeltették a tanulók érdeklődését. Számítógépen a környező települések víztornyaiban lévő víz mennyiségét is nyomon követhették. A látogatás végén megtekintettük, milyen is egy víztorony belülről.

A program zárásaként a tanulók a vízes sportokkal kapcsolatos ismeretekről adhattak számot egy totó kitöltésével, az eredményhirdetésére a következő iskolagyűlésen kerül sor.

A látogatáson készült fotókból kiállítást rendeztünk, amely megtekinthető az iskola első emeletén.

Nagyné Dénes Mária

Latogatas